خدمات کابینت

طراحی و اجرای کابینت از جمله خدمات اجرایی گروه معماری کلاسیک است که توسط اکیپ های ماهر این گروه اجرا می گردد. در ذیل توضیحاتی در مورد این خدمت و انواع آن ارائه گردیده است.

آشپزخانه و کابینت مدرن

در مقابل سبک کلاسیک، سبک مدرن در طراحی آشپزخانه بسیار پرطرفدار و محبوب است. در سبک مدرن، طراحی به صورتی انجام می شود که کاملاً از تزئینات پر زرق و برق و المان های سنتی به دور باشد و به نوعی آشپزخانه در این سبک صیقلی تر و ساده تر از سبک کلاسیک اجرا می شود و طراح بر این باور است که با استفاده از اصول و قواعد طراحی در کمال سادگی آشپزخانه ای چشم نواز ایجاد کند.
آشپزخانه های مدرن شامل ویژگی هایی از قبلی سظح صاف و بدون شیب، اشکال هندسی متفاوت و حداقل تزئینات می باشد. اجرای کابینت های مدرن، اصولاً با مشخصه براق بودن، طراحی زاویه دار و مسطح بودن درب ها و چهارچوب هایشان شناخته می شود.

آشپزخانه و کابینت کلاسیک

آشپزخانه کلاسیک یکی از محبوب ترین سبک های طراحی کابینت برای آشپرخانه، ساختمان های لوکس و مجلل است. دلیل محبوبیت سبک کلاسیک بین خانواده های ایرانی، ایجاد حسی است که از کاخ های مجلل و باشکوه و سازه های ایران باستان می توان گرفت. ناگفته نماند که سبک کلاسیک یک از سبک های با شکوهی است که بعد از دوران رنسانس در اروپا پدید آمده و مشخصه بارز این سبک، تقارن ظرافت، هماهنگی، نظم، شکوه، عظمت و پایداری آن است.

آشپزخانه و کابینت نئوکلاسیک

یکی از سبک های محبوب در معماری، اجرای دکوراسیون به سبک نئوکلاسیک است. معماری نئوکلاسیک همچون معماری پست مدرن به گذشته توجه دارد اما توجهی که با خط فکری مدرن تلفیق شده باشد. در واقع اگر بخواهیم در یک جمله معماری نئوکلاسیک را وصف کنیم، نئوکلاسیک در طراحی آشپرخانه و دکوراسیون داخلی هم مورد توجه زیادی قرار گرفته و امروزه بسیاری از طرح های داخلی به سبک نئوکلاسیک سوق پیدا کرده اند.